Küçüksu Çayırı Eski Günlerine Dönüyor!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu tarafından Anadolu Hisarı halkına birbirinden önemli müjdeler verdi.

kucuksu-cayirieski-gunlerine-donuyor

Beykoz Belediyesi’nin destekleri ile Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından hazırlanan Arzu Başlantı’nın sunumu ile Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Beykoz Kaymakamı Ahmet Katrıcı’nın eşi Fatma Katırcı, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Anadoluhisarı Göksu Mahallesi Kalkındırma ve Dayanışma Dernek Başkanı Gül Bağdatlı, BEDES Dernek Başkanı ve CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel, Beykozlu Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı ve AK Parti Meclis Üyesi Emin Yavuz, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Beykoz OFD Başkanı Saniye Efe, Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz ve BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk ile çok sayıda STK temsilcileri, muhtarlar ve Hisarlılar katıldı.

Muharrem Kaşıtoğlu; Küçüksu Çayırı eski günlerine geri dönecek

Hisar halkına birbirinden önemli müjdeler veren Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ise yapmış olduğu konuşmasında “Anadolu Hisarı’nın efsane muhtarı Nazmiye Korkmazlar’ın adının, yaşadığı sokağa verilmesi bizim döneme nasip oldu. Marmara Üniversitesi ile protokol yapıldı. Küçüksu Çayırı eski günlerine, mısır kazanlarının kaynadığı, pinokyo bisikletlere binildiği günlere geri dönecek. Ayrıca Türkiye’nin en eski mahallelerinden biri olan Anadolu Hisarı bu yıl fetih kutlamalarına ev sahipliği yapacak. Beykoz Belediyesi tarafında yapılacak fetih kutlamaları kapsamında Otağtepe’den Mehter Marşı eşliğinde Hisar Kalesi önüne yürünecek. Sonrasında ise Küçüksu Çayırı’nda konser düzenlenecek.” dedi. Kaşıtoğlu son olarak Anadolu Hisarı tarihi köprüsünün de İBB tarafında restore edileceğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Beykoz Bengü Efsen Dostluk, Barış Kültür ve Sanat Derneği Korosu’nun bayan üyeleri tarafından mini bir konser verildi. Konser esnasında program öncesi karanfil eşliğinde dağıtılan şarkı sözleri ile katılımcıların şarkılara eşlik etmesi sağlandı.